Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Sumici na podium
SumoW dniach 20-21 lutego w Krotoszynie rozegrane zostały ogólnopolskie zawody juniorów i seniorów w ramach Pucharu Polski w Sumo.

Znane są nam dotychczasowe osiągnięcia naszych sumoków w kategorii kadetów, juniorów i w zasadzie jednego seniora w osobie samego trenera Krzysztofa Kuligowskiego. Tym razem, do tej pierwszej, tegorocznej edycji kwalifikacji do mistrzostw Europy, po dłuższych przygotowaniach, trener Krzysztof Kuligowski podjął decyzję o rozszerzeniu reprezentacji świdwińskiego klubu SUMO-TEAM o zawodników grupy seniorów - własnych wychowanków. W tym debiucie uczestniczyli Marcin Popow w kategorii 70 kg oraz Adam Osiński w 115 kg. Na glinianym polu walki - dohyo, w rywalizacji 17 klubów z całej Polski, nasze SUMO-TEAM wykazało ogromną determinację, w rezultacie której Marcin Popow zdobył srebrny medal, natomiast Adam Osiński może pochwalić się brązowym krążkiem. Komplet kolorów został uzupełniony złotym medalem po walkach juniorów w kategorii 90 kg. Mateusz Kurlapski nie dał najmniejszych szans przeciwnikom i potwierdził tym samym swoje miejsce w rankingu ubiegania się o kwalifikację do mistrzostw Europy.