Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Srebrny medal zapaśnika ze Świdwina
ZapasyW turnieju wystartowało 190 zawodników z 42 klubów. Nasz klub reprezentowało 5 zawodników. Największą niespodzianką turnieju było zdobycie srebrnego medalu w kat. 76 kg przez Michała Dudę. Nasz zawodnik w fazie grupowej prezentował się znakomicie pewnie wygrywając swoje pojedynki. Dopiero w walce finałowej uległ obecnie najlepszemu zawodnikowi w tej kategorii wagowej w dwóch rundach.
Swoje szanse na medal mieli również w kategorii wagowej do 46 kg dwóch naszych zawodników Tomasz Stasiewicz i Krystian Kwaśny. Tomek niespodziewanie przegrał walkę o wejście do finału z zawodnikiem z Łodzi. Ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu. Krystian Kwaśny wygrał zdecydowanie swoje dwa pierwsze pojedynki dopiero w walce o awans do finału przegrał z późniejszym zwycięzcą tej kategorii. Krystian miał jeszcze szanse na zdobycie brązowego medalu, lecz niespodziewanie ku dużemu zaskoczeniu obserwatorów przegrał pojedynek o podium. Ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Mimo tej porażki trener reprezentacji Polski kadetów zdecydował się powołać dwóch naszych zawodników na zgrupowanie kadry Polski - zdobywcę srebrnego medalu Michała Dudę oraz Krystiana Kwaśnego.
Pozostali nasi zawodnicy Emil Swarcewicz kat. 58 kg i Mateusz Jurecki kat. 76 kg uplasowali się na dalszych pozycjach.
W klasyfikacji drużynowej UKS „TECHNIK" uplasował się na 10 miejscu.