Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Brązowy medal świdwińskiego zapaśnika
ZapasyZawodnicy ze Świdwina wzięli udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w Łomży.
Jest to najmocniejszy i zarazem najbardziej prestiżowy turniej zapaśniczy kadetów w roku. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w sierpniu w Warszawie.
Sam udział w OOM poprzedzony jest dwoma turniejami kwalifikacyjnymi.
W Łomży wystartowało 200 zawodników z 60 klubów. Świdwiński klub reprezentowało trzech zawodników:
1. Krystian Osial- kat 42 kg
2. Krystian Kwaśny - kat 50 kg
3. Michał Duda- kat 76 kg
W kategorii 42 kg Krystian Osial przegrał swój pierwszy pojedynek przez położenie na łopatki z późniejszym srebrnym medalistą. W drugiej walce również musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Ostatecznie uplasował się na 18 miejscu.
W kategorii 50 kg Krystian Kwaśny stoczy cztery zacięte pojedynki, z czego dwa zakończył zwycięsko. Na swojej drodze do finału Krystian zmierzył się z późniejszym srebrnym medalistą po bardzo wyrównanym pojedynku nieznacznie przegrał na punkty. Kolejną porażką była walka z brązowym medalistą tej imprezy i podobnie jak w poprzedniej walce przegrana Krystian była minimalna. Ostatecznie nasz zawodnik uplasował się na dziewiątym miejscu.
Największy sukces w dotychczasowej karierze odnotował w kategorii 76 kg Michał Duda zdobywając brązowy medal. Michał wygrał swoje pierwsze dwa pojedynki, dopiero w walce o awans do finału po bardzo emocjonującym i kontrowersyjnym werdykcie sędziego uległ z późniejszemu srebrnemu medaliście 2:1. W walce o brązowy medal Michał pokonał zawodnika gospodarzy po niezwykle zaciętym trzyrundowym pojedynku.

Burmistrz Jan Owsiak przyjął delegację świdwińskich zapaśników i pogratulował im sukcesów.