Aktualności
KRYSTIAN NA PODIUM
Zapasy
Krystian na podium

W dniach 10-11.06.2011 r. w miejscowości Brzeźnica woj. śląskie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym kadetów.
W turnieju wystartowało 120 zawodników z 28 klubów w tym reprezentacja Niemiec oraz dwa czołowe kluby niemieckiej ligi zapaśniczej.
Klub UKS „TECHNIK" Świdwin reprezentował w kategorii wagowej do 50 kg Krystian Kwaśny.
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski były jednym z ostatnich sprawdzianów i jednocześnie najtrudniejszym turniejem przed zbliżającymi się w miesiącu sierpniu Mistrzostwami Europy w zapasach kadetów. Znakomicie zaprezentował się nasz zawodnik zdobywając brązowy medal w swojej kategorii wagowej. Krystian jako jedyny polski zawodnik w swojej kategorii wagowej zdobył medal. Komplet medali w tej kategorii wywalczyli zawodnicy reprezentujący Niemcy.
Pierwszy pojedynek zakończył się wygraną w dwóch rundach 2:0, drugi pojedynek z powodu kontuzji przeciwnika również wygrał Krystian. Walki w strefie medalowej były najbardziej emocjonującymi i zaciętymi pojedynkami naszego zawodnika. W walce o awans do finału uległ reprezentantowi Niemiec po trwającej trzy rundy walce 2:1. Pojedynek o brązowy medal znów należał do Krystiana, który pokonał faworyta tej walki zawodnika z Kraśnika w dwóch rundach 2:0. zapraszamy do galeri zdjęć