Aktualności
Srebrny medal w Szwecji
Zapasy
Srebrny medal w Szwecji

W szwedzkim Malmo odbyły się VII Bałtyckie Igrzyska Młodzieży. Uczestniczyło w nich ponad tysiąc zawodniczek, zawodników, trenerów i oficjalnych działaczy reprezentujących 10 państw akwenu Morza Bałtyckiego. Na tej prestiżowej imprezie nie zabrakło świdwińskiego zawodnika reprezentującego barwy klubu zapaśniczego UKS Technik Świdwin.

Ponad 100-osobowa reprezentacja Województwa Zachodniopomorskiego wystartowała w 7 z 10 zaplanowanych dyscyplinach sportowych: zapasach, boksie, pływaniu, podnoszeniu ciężarów, piłce ręcznej, judo i lekkiej atletyce. Miejscem sportowej rywalizacji był ośrodek Ljungbyhed koło Malmo oraz inne miasteczka: Klippan, Perstorp, Angelholm oraz Orkellunga/Hjelmsjon.
Bardzo dobrze w kategorii wagowej 50 kg zaprezentował się Kwaśny Krystian ze świdwińskiego „Technika", który zdobył srebrny medal. W drodze do finału Pokonał miedzy innymi reprezentanta Niemiec. Warto dodać, że Krystian przegrał w tym samym zawodnikiem również w walce o finał w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów gdzie zdobył brązowy medal.
W pojedynku o złoty medal nasz zawodnik uległ na punkty po bardzo zaciętym pojedynku z zawodnikiem reprezentującym barwy Litwy.  - więcej zdjęć w galeri. - kwasny_szwecja2011-01.jpg