Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Krystian Kwaśny najlepszym zapaśnikiem w województwie
Zapasy

Podczas rozgrywanego w Białogardzie Pucharu Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym im. Marcina Jureckiego odbyła się ceremonia nagrodzenia najlepszych zapaśników województwa zachodniopomorskiego w 2009 roku w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Po raz pierwszy najlepszym zapaśnikiem w kategorii wiekowej młodzików (13-14 lat) został zawodnik UKS”TECHNIK” Świdwin Kwaśny Krystian. Zdaniem trenerów i obserwatorów zajmujących się tą dyscyplina sportu Krystian uczynił największe postępy i zdecydowanie wyprzedził swoich rywali w plebiscycie.

Osiągnięcia Krystiana Kwaśnego w 2009 roku

1. Ogólnopolski Turniej UKS-ów w zapasach Solec Kujawski – I miejsce, kat 35 kg

2. Ogólnopolski Turniej UKS-ów w zapasach Krotoszyn – I miejsce, kat 35kg

3. Międzynarodowy Turniej UKS-ów o Puchar Prezesa PZZ w Siedlcach – I miejsce, kat 38kg

4. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Krotoszyn – I miejsce, kat 38kg

5. XXX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Pyrzycach – I miejsce, kat 35kg

6. II Turniej zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta Świdwin – I miejsce, kat 35kg

7. III Międzynarodowy Festiwal Zapasów Wolin – I miejsce, kat 38kg

8. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Szkół Stargard Szczeciński – I miejsce, kat 38 kg

9. III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o puchar Burmistrza Miasta Wolin – I miejsce, kat 38 kg

10. Puchar Bałtyku Białogard – I miejsce, kat 41kg

W 2010 roku zawodnicy UKS „TECHNIK” Świdwin wystartowali w dwóch imprezach, były to

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego kadetów – Białogard gdzie zdobyli 5 medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Wilk Wojciech w kat 85 kg, brązowe medale zdobyli Stasiewicz Tomasz kat 42kg, Krażewski Krystian w kat 63 kg, Duda Michał kat 76 kg, oraz Swarcewicz Maciej kat 69 kg.

Drugą tegoroczna imprezą były Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Zapasach Juniorów rozgrywane w Pyrzycach gdzie nasi zawodnicy zdobyli dwa brązowe medale. Traczyk Paweł w kat 66kg oraz Wilento Sebastian w kat 74 kg. W walce o brązowy medal Bafia Kamil w kat 66kg uległ zawodnikowi z Białogardu i ostatecznie zajął piąte miejsce.