Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Kadeci walczyli o medale
ZapasyW dniach 16-18.03.2012 roku w Międzyzdrojach odbył się pierwszy Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu wolnym. Jednocześnie była to pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach. Tylko pierwszych ośmiu zawodników z Pucharu Polski w każdej kategorii wagowej miało zapewniony udział w tej imprezie.
W Międzyzdrojach wystartowało 250 zawodników z 62 klubów
Świdwiński klub UKS Technik reprezentowało trzech zawodników
  1. Kwaśny Krystian kat. 54 kg
  2. Kawałko Filip kat. 63 kg
  3. Duda Michał kat. 76 kg
W kategorii wagowej 54 kg ( 29 zawodników) wystąpił Krystian Kwaśny, który przez wielu trenerów uważany był za jednego z pretendentów do medalu. Niestety w pierwszej walce uległ na punkty zawodnikowi ze Slawi Ruda Śląska. Mimo tej porażki Krystian stoczył jeszcze 5 zwycięskich pojedynków pokazując że porażka w pierwszej walce była „wypadkiem przy pracy". W walce o brązowy medal nasz zawodnik uległ po bardzo zaciętym pojedynku z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i reprezentantowi Polski zawodnikowi z Piasta Wola. Ostatecznie świdwiński zapaśnik zajął 5 miejsce.
W kategorii wagowej 63 kg ( 28 zawodników) wystąpił nasz drugi zawodnik Filip Kawałko. Był to jego pierwszy start na tak dużej imprezie. Filip spisał się na miarę oczekiwań pokazując, że obdarzony jest dużym talentem oraz sercem do walki. Nasz zawodnik stoczył 4 pojedynki z czego dwa zakończył swoim zwycięstwem. Ostatecznie zajmując w swojej kategorii 11 miejsce.
W kategorii 76 kg ( 25 zawodników) wystartował nasz ostatni zawodnik Michał Duda. Michał po raz kolejny udowodnił, że należy do ścisłej czołówki zawodników w kraju w tej kategorii wagowej. Jego droga po medal podobnie jak Krystiana rozpoczęła się od niespodziewanej porażki z dużo mniej utytułowanym zawodnikiem. Porażka ta podziałała bardzo mobilizująco na Michała, który stoczył kolejnych 6 pojedynków nie dając żadnych szans swoim rywala i pewnie wygrywając swoje walki. Ostatecznie nasz zawodnik zdobył brązowy medal.
Świdwiński klub UKS TECHNIK w klasyfikacji drużynowej zajął 13 miejsce okazując się najlepszym klubem z województwa zachodniopomorskiego.