Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Zapaśnicy znowu na podium
Zapasy

W Karlinie rozegrano Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Kadetów w zapasach styl wolny oraz Turniej dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym. I tym razem nie zabrakło tam zapaśników z UKS „TECHNIK" Świdwin.
W turnieju wystartowało 10 naszych zawodników.
W kategorii wiekowej kadeci rocznik 1998-1996
1. Karol Wojciechowski kat 54 kg - złoty medal ( warto dodać że Karol jest jeszcze młodzikiem, mimo tego stanął na najwyższym stopniu podium w kadetach) potwierdzając że należy do najbardziej utalentowanych zapaśników w naszym makroregionie.
2. Filip Kawałko kat 69 kg - srebrny medal. Mistrzostwa Województwa były dla Filipa ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się Pucharem Polski Kadetów który odbył się w dniach 15-17.03.2013 w Brzegu Dolnym. Puchar Polski był jednocześnie jedna z dwóch eliminacji do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach ( nominacje do OOM otrzymało tylko 8 zawodników w każdej kategorii wagowej).
Puchar Polski dla Filipa rozpoczął się od trzech wygranych pojedynków, dopiero w walce o awans do finału musiał uznać wyższość aktualnie najlepszego zawodnika w tej kategorii przegrywając swój pojedynek w dwóch rundach. W pojedynku o brązowy medal mimo ogromnej ambicji i woli walki również nie udało się pokonać swojego przeciwnika ostatecznie nasz zawodnik zajął 5 miejsce zdobywając awans do OOM.
Szanse na awans do OOM miał również nasz drugi zawodnik w kategorii wagowej 58 kg - Krystian Kwaśny. Start w Pucharze Polski Krystian rozpoczął od minimalnej przegranej z późniejszym zwycięzcą tej kategorii w dwóch rundach. Po tej porażce nasz zawodnik pokazał się z jak najlepszej strony wygrywając trzy kolejne pojedynki. Niestety na drodze do awansu do strefy medalowej a tym samym do uzyskania kwalifikacji do OOM stanął zawodnik z Pyrzyc, który po zaciętym pojedynku pokonał Krystiana w dwóch rundach. Ostatecznie nasz zawodnik uplasował się na 9 miejscu.
3. Adrian Kita- kat 85 kg - złoty medal
4. Karol Chołuj kat. 100 kg - srebrny medal. Karol również brał udział w Pucharze Polskie ale swojego występu nie może zaliczyć do udanych. Po przegranych dwóch pojedynkach odpadł z turnieju.
W Karlinie w klasyfikacji drużynowej świdwiński klub zajął drugie miejsce.