Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Zapaśnicze święto w Świdwinie
ZapasyZapaśnicze święto w Świdwinie

W dniach 26-27.04.2013 w Świdwinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym.

Była to już druga impreza o tak prestiżowym wymiarze zorganizowana przez świdwiński klub zapaśniczy UKS „Technik”. Podobnie jak w ubiegłym roku do rywalizacji na świdwińskich matach stawili się najlepsi zapaśnicy z naszego kraju oraz reprezentanci z Słowacji, Bułgarii, Ukrainy, Niemiec oraz Litwy. Łącznie do rywalizacji o medale przystąpiło 130 zawodników z 43 klubów.

UKS „Technik” reprezentowało 5 zawodników:

1. Krystian Kwaśny kat. 63 kg

2. Filip Kawałko kat. 69 kg

3. Post Kacper kat. 76 kg

4. Kita Adrian kat. 85 kg

5. Chołuj Karol kat. 100 kg

Bardzo dobrze spisała się dwójka naszych zawodników - Krystian Kwaśny i Filip Kawałko. Wygrywając swoje dwa pierwsze pojedynki awansowali do półfinału. Po bardzo zaciętych pojedynkach gwarantujących im prawo walki o złoty medal, niestety, musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Na pocieszenie został pojedynek o brązowy medal. Tą szansę zdecydowanie wykorzystał Krystian pokonując swojego rywala w dwóch rundach zdobywając brązowy medal. Filip miał mniej szczęścia, mimo ogromnej ambicji i woli walki przegrał swój pojedynek o brązowy medal z reprezentantem Litwy w dwóch rundach. Ostatecznie zajął 5 miejsce w turnieju.

Występ naszych zawodników został zauważony i doceniony przez trenera kardy narodowej kadetów, który powołał ich na zgrupowanie kadry. Pozostała trójka naszych zawodników zakończyła swój udział w turnieju w fazie eliminacyjnej.

W tym samym czasie w Stargardzie Szczecińskim odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy młodzików ( rocznik 99-2001) i dzieci ( rocznik 2004 i młodsi). W zawodach wystartowało 90 zawodników z 14 klubów. Tu również nie zabrakło naszych zawodników.