Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Sukcesy świdwińskich zapaśników
ZapasySukcesy świdwińskich zapaśników
W dniach 11-14.07.2013 w Zgierzu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym kadetów. Jest to najważniejszy i zarazem najtrudniejszy turniej zapaśniczy organizowany w Polsce w kategorii wiekowej kadeci ( rocznik 96-98). Prawo startu w OOM mają najlepsi zawodnicy w naszym kraju wyłonieni w drodze eliminacji na poszczególnych turniejach zapaśniczych.

W Zgierzu wystartowało 160 zawodników z 56 klubów.

Na tej prestiżowej imprezie nie zabrakło zawodników świdwińskiego klubu zapaśniczego UKS „Technik”

Kwaśny Krystian kat 63 kg
Kawałko Filip kat 69 kg
Krystian Kwaśny po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników w naszym kraju a zdobycie brązowego medalu podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Świdwinie nie było przypadkiem. W Zgierzu nasz zawodnik zdobył swój pierwszy brązowy medal na OOM. Podczas walk eliminacyjnych Krystian zdecydowanie pokonał swoich rywali. Dopiero w walce o prawo walki o złoty medal Krystian po jednym z najbardziej emocjonujących i zaciętych pojedynków musiał uznać wyższość swojego przeciwnika.

Na pocieszenie pozostała walka o brązowy medal, w której nasz zawodnik nie dał najmniejszych szans swojemu przeciwnikowi wygrywając walkę przez przewagę techniczną.

Drugim reprezentantem naszego klubu na OOM w kategorii wagowej 69 kg był Filip Kawałko. Występ naszego zawodnika został oceniony bardzo dobrze. Filip stoczył w całym turnieju 5 walk, z czego trzy zakończył sukcesem. Ostatecznie nasz zawodnik zajął siódme miejsce w turnieju.

Dużym sukcesem okazał się udział naszych zawodników w kategorii wiekowej młodzik rocznik 1999-2001 w rozgrywanym w Mścichach w Wojewódzkim Turnieju Zapaśniczym Młodzików.

UKS Technik reprezentowało pięciu zawodników

Dominik Parniak kat 42 kg – srebrny medal
Sławomir Osiak kat 53 kg – złoty medal – Sławek w walce o zloty medal pokonał aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski.