Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Zapaśnicy wrócili z medalami
Zapasy W dniu 26.10.2013 r w Międzyzdrojach odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzików w zapasach styl wolny.

W turnieju wystartowało 100 zawodników reprezentujących 12 klubów z województwa zachodniopomorskiego.

UKS Technik Świdwin reprezentowało 6 zawodników

1. Kategoria wagowa 47 kg – Dominik Parniak, po dwóch pierwszych przegranych pojedynka odpadł z dalszej rywalizacji o czołowe miejsca w swojej kategorii wagowej.

2. Kategoria wagowa 53 kg – Maciej Osiak. Maciek jako najmłodszy zawodnik w swojej kategorii zaprezentował się bardzo dobrze pokonując swoich dwóch pierwszych przeciwników. W walce o awans do finału musiał uznać wyższość swojego rywala. Na pocieszenie pozostała walka o brązowy medal, która mimo kontuzji barku zakończył zwycięstwem. Ostatecznie zdobywając brązowy medal.

3. Kategoria wagowa 59 kg – w tej kategorii wystartowało dwóch naszych zawodników Sławomir Osiak i Karol Wojciechowski. Obaj zawodnicy w drodze do finału zdecydowanie wygrali wszystkie swoje pojedynki aż do wali finałowej gdzie zmierzyli się w „bratobójczym” pojedynku. Zwycięzcą i złotym medalistą walki finałowej został Karol Wojciechowski, a srebrnym medalistą Sławomir Osiak.

Dodatkową atrakcja turnieju była pokazowa walka pomiędzy reprezentantem Koszalina a naszym Karolem Wojciechowskim. Po niezwykle zaciętej emocjonującej i stojącej na wysokim poziomie walce zwycięzcą został reprezentant UKS Technik Świdwin pokonując swojego przeciwnika przez przewagą techniczną.

4. Kategoria wagowa 66 kg – Witold Grzelak zdobył złoty medal zdecydowanie pokonując wszystkich swoich rywali.

5. Kategoria wagowa 100 kg – Maciej Kępka złoty medal.

W klasyfikacji drużynowej UKS Technik zajął 5 miejsce.