Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Sukces świdwińskiego zapaśnika
ZapasyPo sukcesie w Mistrzostwa Polski Młodzików (brązowy medal Kordiana Krickiego kat. 42 kg ) przyszedł czas na zmagania kadetów i juniorów.
Ostatnim tegorocznym i jednocześnie najsilniej obsadzonym turniejem w kategorii wiekowej kadetów i juniorów był Międzynarodowy Puchar Polski w zapasach styl wolny w Kraśniku.
W turnieju wystartowali przedstawiciele 8 państw ( Niemcy, Rosja, Litwa, Łotwa, Słowacja, Estonia, Ukraina, Białoruś). W Kraśniku wystartowało 245 zawodników z 44 klubów.
UKS Technik reprezentowało 3 kadetów:
1. Karol Wojciechowski kat. wagowa 58 kg – brązowy medal. Jest to największy tegoroczny sukces naszego zawodnika, a jego postawa podczas wszystkich swoich walk sprawiła, że nasz zawodnik został powołany do reprezentacji Polski kadetów. Karol w turnieju stoczył 5 walk z czego 4 zakończył sukcesem. Jedyną porażką Karola był remis ( 2:2 ) z późniejszym złotym medalistą tej kategorii - zawodnikiem ze Slavi Ruda Śląska.
2. Witold Grzelak kat. wagowa 76 kg – 10 miejsce. Witek stoczył w turnieju 3 pojedynki z czego 1 zakończył zwycięsko
3. Maciej Kępka kat. wagowa 100 kg – 9 miejsce. Podobnie jak jego klubowy kolega nasz zawodnik również stoczył 3 pojedynki z czego 1 zakończył zwycięsko.
W kategorii wiekowej juniorów nasz klub reprezentował jeden zawodnik
1. Krystian Kwaśny kat. wagowa 66 kg – 7 miejsce. Była to najsilniej obsadzona kategoria wagowa wśród juniorów. Wystartowało w niej 17 zawodników miedzy innymi reprezentanci Rosji, Niemiec, Estonii, Słowacji, Litwy. Nasz zawodnik w pierwszych dwóch walkach pokonał reprezentantów Niemiec dopiero w walce dającej prawo walki o medale uległ zawodnikowi z Rosji, a następnie reprezentantowi i wielokrotnemu medaliście Mistrzostw Polski zawodnikowi z Brzeźnicy. Postawa Krystiana została zauważona przez trenera reprezentacji Polski p. Marka Garmulewicza i zaowocowała powołaniem na zgrupowanie kadry narodowej juniorów.