Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Zapaśnicy z "Technika" walczyli o medale
ZapasyPierwszym turniejem rozpoczynającym zmagania w 2015 roku, w którym wystartowali zawodnicy naszego klubu był udział Krystiana Kwaśnego w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów zapaśniczych w Polsce z obsadą międzynarodową - Puchar seniorów w zapasach styl wolny w Białogardzie. Krystian startował w kat. wagowej do 61 kg. zajmując 13 miejsce. Drugim wstępem naszych zapaśników był udział w Turnieju zapaśniczym o Puchar Burmistrza Miasta Karlino. Na karlińskich matach wystartowało 5 zawodników UKS Technik:

Mateusz Karasiński kat 35 kg – brązowy medal
Karol Kotula kat 38 kg - srebrny medal
Jakub Post kat 47 kg – 5 miejsce
Dominik Parniak kat. 47 kg – złoty medal
Maciej Osiak kat 66 kg – złoty medal
Trzecim turniejem zapaśniczym były Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach styl wolny w – Rzeszów 2015. Świdwiński klub reprezentowało dwóch zawodników:
Krystian Kwaśny kat 60 kg – piąte miejsce. Krystian mimo choroby i kontuzji stawu skokowego zdecydował się na udział w tej imprezie. Pierwsze trzy walki zdecydowanie wygrał przez przewagę techniczną. Niestety w decydujących walkach o medale kontuzja oraz osłabienie chorobą dały znać o sobie – przegrana walka półfinałowa a następnie o brązowy medal. Ostatecznie nasz zawodnik zajął piąte miejsce.
Michał Duda kat 84 kg – kontuzja mięśnia uda podczas pierwszej walki wyeliminowała naszego zawodnika z dalszego udziału w turnieju.
Czwartym turniejem był Puchar Polski Kadetów w zapasach styl wolny we Włodawie. Turniej ten jest jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( pierwsza ósemka z każdej kategorii otrzymuje kwalifikacje do OOM).
Świdwiński klub reprezentowało trzech zawodników:

Karol Wojciechowski kat 63 kg – brązowy medal. Karol nie miał szczęścia w losowaniu. W pierwszej walce spotkał się z faworytem tej kategorii wagowej późniejszego złotego medalistę zawodnika z Namysłowa. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku nasz zawodnik przegrał na punkty 7:5 tym samym tracąc szanse na walkę o złoty medal. Pozostała jeszcze szansa zdobycia brązowego medalu, aby to osiągnąć nasz zawodnik stoczył jeszcze pięć zwycięskich pojedynków tym samym potwierdzając, że należy do ścisłej czołówki w tej kategorii wagowej.
Witold Grzelak kat. 76 kg – 15 miejsce. Witek w pierwszej walce pokonał swojego przeciwnika na łopatki. Drugim przeciwnikiem był obecnie jeden z najlepszych zawodników tej kategorii reprezentant Krotoszyna. Podczas walki nasz zawodnik doznał bolesnej kontuzji stawu barkowego uniemożliwiającą dalszy udział w turnieju.
Maciej Kępka kat 100 kg – piąte miejsce. Maciek podobnie jak jego kolega Karol przegrał swój pierwszy pojedynek. Mimo porażki nasz zawodnik wygrał trzy kolejne walki, co dało mu prawo walki o brązowy medal. W walce o brązowy medal Maciek musiał uznać wyższość swojego przeciwnika reprezentanta Siedlec. Ostatecznie nasz zawodnik uplasował się na piątej pozycji.