Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności
Sukces świdwińskiego "Technika"
ZapasyW dniu 06.11.2010r w Świdwinie odbył się Turniej Zapaśniczy o Puchar Ziemi Świdwińskiej.
Do walk przystąpiło 130 zawodników z 8 klubów reprezentujących województwo zachodniopomorskie. Walki toczyły się na dwóch matach zapaśniczych, a miejscem zmagań zawodników była sala sportowa w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Świdwinie.
Honorowymi gośćmi zawodów byli:
1. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Marek Hok
2. W-ce burmistrz Miasta Świdwin p. Krzysztof Wasicionek
3. Kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Świdwin p. Bogdan Wachowiak
4. Naczelnik Wydz. Edukacji KiKF w Starostwie Powiatowym p. Bogdan Kaczmarczyk

Klub UKS „TECHNIK" Świdwin reprezentowało 30 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych.
Najmłodszymi zawodnikami, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zapasami byli chłopcy urodzeni w latach 2001-2003. Swoje walki toczyli w dwóch grupach A i B oparte na zasadach sumo tzw. wypychanie
III miejsce w grupie A zajął - Wiśniewski Łukasz
Po zakończeniu walk najmłodszych zapaśników swoją rywalizację rozpoczęli chłopcy w kategorii wiekowej 1998 -2000 - dzieci,
W kategorii wagowej 33kg wytarowało dwóch naszych zawodników Osiał Maciej - II miejsce oraz Parniak Dominik V miejsce. Obaj chłopcy urodzili się w 2001 roku, ale ich umiejętności pozwalają na rywalizację z starszymi zawodnikami.
Znakomicie w kategorii wagowej do 35 kg spisał się Wojciechowski Karol zajmując I miejsce. W walce o złoty medal pokonał faworyta tej kategorii zawodnika z Kołobrzegu, był to jeden z najbardziej zaciętych i dramatycznych pojedynków podczas świdwińskich zawodów. Dodatkowo Karol został uznany za najlepszego zawodnika klubu UKS „TECHNIK" Świdwin
V miejsce w tej kat. zajął Spychalski Maciej, który w walce o brązowy medal uległ po zaciętym pojedynku zawodnikowi z Wikinga Wolin.
W kategorii wagowej 38 kg III miejsce zajął Sławomir Osiak - przegrywając tylko jeden pojedynek ze zwycięzcą tej kat. z zawodnikiem z Białogardu.
W kat. wagowej do 42 kg II miejsce zajął Bies Patryk, a na III miejscu uplasował się jego kolega klubowy Zieliński Kamil
W kat. wagowej do 46kg II miejsce zajął Piwowarczyk Maciej a III Osowski Michał
W kat. wagowej do 55kg triumfował Post Szymon a Grzelak Witold uplasował się na II miejscu.
W kat. wagowej +55 kg I miejsce zajął Stępień Arkadiusz, II miejsce Kępka Maciej.
W kat. wiekowej młodzicy, rocznik 1995 - 1997
W kat. wagowej do 38kg II miejsce zajął Wołoszyn Konrad
W kat. wagowej do 42 kg II miejsce zajął Osiak Krstian
W kat. wagowej do 47 kg - I miejsce zajął Kwaśny Krystian
W kat. 53 kg rewelacyjnie zaprezentował się Stasiewicz Tomasz zajmując I miejsce. Tomek znakomicie walczył podczas wszystkich swoich pojedynków. W walce finałowej mimo kontuzji kolana, której doznał podczas pierwszej rundy kontynuował pojedynek by móc cieszyć się ze zdobytego złotego medalu.
W kat. 59 kg II miejsce zajął Swarcewicz Emil przegrywając walkę o złoto z zawodnikiem z Białogardu.
W kat. 66 kg II miejsce zajął Post Kacper.
W kat. 73 kg I miejsce zajął Mateusz Jurecki. Zwycięstwo Mateusza powtórzył jego klubowy kolega w kat. 85 kg Michał Duda zajmując I miejsce w turnieju.
Na koniec do rywalizacji przystąpiła najstarsza grupa wiekowa - Juniorzy rocznik 1992-1994.
Bardzo dobrze spisali się w tej kategorii wiekowej nasi zawodnicy. Największą niespodziankę sprawił Krażewski Krystian w kat. 60 kg pokonując w pierwszym pojedynku aktualnego v-ce Mistrza Polski Juniorów. Ostatecznie Krystian uplasował się na III miejscu.
Dużych emocji i woli walki zaprezentowali nam zawodnicy w kat. wagowej do 66 kg. Brązowym medalistą został Kamil Bafia pokonując w walce o III miejsce czołowego zawodnika tej kategorii w województwie reprezentującego barwy Koszalina.
Ostatnim medalistą w kat. 84 kg został Gronczewski Damian. Nasz zawodnik uplasował się na trzeciej pozycji przegrywając jeden pojedynek z triumfatorem tej kat. zawodnikiem z Białogardu.
W klasyfikacji drużynowej UKS „TECHNIK" uplasował się na pierwszym miejscu, drugi był AKS Białogard, a trzecie miejsce zajął klub Zapasy Kołobrzeg